ÜRÜNLER

KEPENK VE PANJUR TAMİRİ

HEMEN ARA 0212 445 60 14

Otomatik Kepenk Tamiri

Otomatik Kepenk Tamiri

 Otomatik kepenk tamiri ve sistemler, aşağıdan yukarı doğru açılan ve yukarıdan aşağı doğru kapanan, daha çok güvenlik amaçlı kullanılan sistemlerdir. Patlayıcı, güneş ışınları, yanıcı ve kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Çoğu firma otomatik kepenk sistemini çelik malzemeden yapar. Estetik açıdan daha güzel görüntü oluşturan kepenkler günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. Daha çok garaj kapıları, dükkan kapıları, fabrika kapılarına uygulanmaktadır.

Otomatik Kepenk Sistemleri

Galvaniz sistem ve alüminyum olmak üzere 2’ye ayrılır. Galvaniz genellikle güvenliğin ön planda olduğu mekanlarda tercih edilir. Alüminyum ise daha çok estetik görüntü açısının önemli tutulduğu mekanlarda tercih edilir. Ayrıca otomatik kepenkci ısı izolasyonlu ve izolasyonsuz olarak bireyin tercihine göre seçilir. Gövde profili, kullanım alanına ve amacına göre 120 mm kadar geniş panellere sahiptir. Alüminyum kepekler ise 2’ye ayrılmaktadır. Boyutlarına ve motor gücüne göre tespit edilir.
Otomatik kepenk arasındaki boşluğa poliüretin sıkılarak ısı yalıtımı sağlanmaktadır. Galvaniz kepenk ise patlayıcı ve yanıcı maddelere karşı dayanıklıdır. Çelik oluşu nedeniyle kepengin paslanma durumunu ortadan kaldırması ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle otomatik kepenk tamiri süresini uzatır. Dayanıklılık ve hırsızlara karşı bir güvenlik sistemi sunar.

Otomatik Kepenk Tamiri

Elektrik Kesintisi Ve Otomatik Kepenk Kullanımı

Elektrik kesintisi ve kumanda arızası nedeniyle çoğu kepenk açmak ve kapatmak elle yapılabilir. Alternatif bir diğer yöntem ise güç kaynaklarıdır ve bu güç kaynakları 7 güne kadar açma kapama işlemi yapabilir. Kumanda kolaylığı ile açılıp kapanan kepenkler belli bir noktaya geldiğinde durur. Eğer belli bir noktada durdurulmak isteniyorsa kumanda düğmesine bir kez basılması yeterlidir.
Tekrar basıldığında ters yöne doğru hareket edecektir. Mekanizma hareket ederken etrafında bir nesnenin bulunmaması önemlidir. Diğer bir kullanımı butondur. Buton kullanımında sol buton sistemi açmaya, sağ ise kapatmayı sağlar. Açılıp ya da kapanana kadar butona basmak gerekir. Şalter ile kullanımda ise anahtar sağ tarafa çevrildiğinde sistem açılır, sol tarafta kapanır.

Otomatik Kepenk Tamiri

Öncelikle kepenk tamir servisi  çağırmadan önce kepengin kumanda pili değiştirilmelidir. Elektrik kesintisi olup olmadığı şalterden kontrol edilmelidir. Elektrik gelmesine rağmen kepenk çalışmıyorsa istanbul otomatik kepenkci aranabilir. Kepenk tamir ve montajı uzman kişiler tarafından yapılması önemlidir. Kepenk tamiri çalışacak uzman ekip ve kapının büyüklüğü ile farklılık gösterir. Bu fiyatların içinde kepenk servisi aracının gidiş ve dönüşte yaktığı yakıt, kepenk sisteminin arızası tespit edilip bakım ve onarım yapıldığı süre içinde elemana ödenecek ücret ve kepenk onarımı masrafı alınır.

© Copyright 2017 Otomatik Kepenk
TIKLA HEMEN ARA