ÜRÜNLER

KEPENK VE PANJUR TAMİRİ

HEMEN ARA 0212 445 60 14

Motorlu Kepenk Tamiri

Motorlu Kepenk Tamiri

Motorlu kepenk tamiri sistemleri otomatik kapı sistemlerinin bir parçası olan otomatik kepenk ürünleridir. Bunlar genellikle alışveriş merkezlerinde de tercih edilen ancak evlerde de sıklıkla kullanılan otomatik açılıp kapanabilen otomatik kapı sistemleridir. Genellikle uzun ömürlülük özelliğindeki otomatik kepenk sistemleri aşırı uzun zamandan beri kullanıldığında elbette miadını doldurur ve eski performansını sergileyemez hale gelir.

Tam bu noktada birtakım özellikleriyle motorlu kepenklerin oluşturduğu tamirat sorunları yaşanmaktadır. Yaşanan bütün belli başlı sorunlarla başlıca temel sorunlara karşı alınması gereken önlemler tüm halleriyle yürütülmektedir. Bu anlamı dikkate alındığı zaman motorlu kepenk sisteminin bakım, onarım ve tamiratının nasıl gerçekleştirildiğinin bilinmesi gerekir.

Motor hacminin kontrolü

Motorlu kepenk sistemlerinin %90 oranında motor hacminden kaynaklanan arızalanmalar oluşturduğu görülmektedir. Neredeyse bir motorlu otomatik kepenk sistemi arızalanmaya maruz kalınca bunun motor aksamından kaynaklandığını bize gösterir söz konusu oran yüzdesi. İşte bu bakımdan arıza tespiti yaparken öncelikle motor hacminin kontrol edilerek sorunun motor hacminden kaynaklanıp kaynaklanmadığı tespit edilmektedir.

Eğer beklendiği gibi sorun motordan kaynaklıysa motorlu kepenk tamiri noktasında öncelikle yedek parça tamiratının yapılıp yapılamayacağının üzerinde durulmaktadır. Ardından da temel özellikler oluşturması yönünden motor hacminin kontrol edilerek monte işlemleri, motor aksamının bire bir yenisi ile değiştirilmesi ve daha birçok kontrolleri yapılarak motor hacmi arızalarının önüne geçilmektedir.

Açılır Kapanır Kepenk

Otomatik kepenk sisteminin motor haricinde arıza meydana gelen bölgesi genellikle açılır kapanır kepenk bölgesini meydana getirmektedir. Bu anlamı yönünden düşünülünce açılır kapanır kepenk sensörünün tamir, bakım ve onarımının da önde gelen bir özelliği oluşturduğu bilinmektedir. Tüm bu nitelikler açısından tamirat sürecinde sensörünün yerinden denetlenerek gerekli tüm çalışmalarının yapılması en çok üzerinde durulan işlemlerdendir.

Motorlu Kepenk ve Bakım Onarım ve Tamiratı

Otomatik kepenk sistemine yönelik olarak gerek motor gerekse kepenk sensöründen kaynaklı yaşanan tüm arızalanmalarda müşteri odaklı hizmet anlayışıyla hareket ederek kepenk servisi farkıyla hizmetler sağlamaktayız. Sağlamaya devam ettiğimiz en etkin hizmetlerimizle de müşterilerimize tamamen güvenilir, güçlü ve profesyonel anlamda bir hizmet anlayışı ortaya koyarak tüm nitelikler açısından dikkat çekmekteyiz.

Dikkat çektiğimiz tüm bu unsurlar bakımından da süreklilik içerisinde yerini alan bütün özellikler üzerinde durarak açılır kapanır kepenk sisteminin taşımış olduğu özelliklerin tüm boyutlarıyla elde edilmesini sağlamaktayız. Bu anlamlar düşünüldüğünde de ortada duran gelişmeler boyunca açılıp kapanan sensör sistemlerinin ve motor hacimlerinin denetimlerine yönelik başlıca temel faaliyetlerimiz sizlere sunulmaktadır.

© Copyright 2017 Otomatik Kepenk
TIKLA HEMEN ARA